Про Компанію

Cтворене на виконання Указу Президента України від 8 листопада 2001 року «Про заходи щодо підвищення ефективності управління дорожнім господарством України» та Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року № 221 «Про утворення відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».

Засновником та власником 100% акцій державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України» є держава в особі Державної служби автомобільних доріг України. Одним із головних її завдань сьогодні є виконання обсягів робіт з будівництва, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг, мостів, інших споруд та елементів облаштування доріг.

Компанія здійснює ремонтно-будівельні роботи на дорогах загального користування державного і місцевого значення довжиною 170 тис. км.

До складу акціонерної компанії входять тридцять три дочірніх підприємства, що діють у всіх областях України і які мають понад 350 філій (райавтодори, ДЕУ, ДЕД).

Райавтодори, як правило, розміщені в районних центрах і обслуговують автомобільні дороги загального користування місцевого значення в межах цього району. Дорожньо-експлуатаційні управління (ДЕУ) і дорожньо-експлуатаційні дільниці (ДЕД) обслуговують дороги державного значення за лінійно-територіальним принципом і розміщені в містах, селищах міського типу та селах, що прилягають до доріг, які обслуговуються цими філіями. Основне завдання всіх філій – забезпечення безпечного та безперебійного руху автомобільного транспорту на автомобільних дорогах України незалежно від пори року та погодних умов.

Щорічно вони виконують обсяг робіт на суму близько 4 млрд. грн., здійснюють будівництво та ремонт 3 тис. км доріг. На їх балансі є необхідні виробничі потужності, що включають більше 14 тисяч одиниць машин, механізмів та спеціальної техніки, необхідних для ремонту і експлуатаційного утримання автомобільних доріг, виробничі бази для приготування асфальтобетону, в’яжучих, а також кар’єри для видобування будівельних матеріалів, бітумно-емульсійні бази та ін.

При виконанні дорожніх робіт широко впроваджуються сучасні матеріали та новітні технології. Для їх застосування придбано понад 600 одиниць сучасної техніки як іноземного, так і вітчизняного виробництв, серед них: спеціалізовані високопродуктивні дорожні машини для виконання ямкового ремонту Schafer, самохідні фрези Wirtgen W2000, котки HD-110 та HD-110-К німецької фірми HAMM, асфальтоукладачі Vogele. Під час ремонту доріг широко використовуються дорожні фрези, що дозволяє суттєво покращити рівність покриттів та якість ямкового ремонту.

Впроваджуються поверхневі обробки і тонкошарові покриття із застосуванням бітумно-емульсійних технологій, використовується ресайлінговий комплекс, за допомогою якого відновлюється дорожнє покриття і досягається економія дорожньо-будівельних матеріалів. При будівництві, ремонті і реконструкції автомобільних доріг застосовується щебенево-мастиковий асфальтобетон. Для захисту та посилення залізобетонних конструкцій мостів і шляхопроводів застосовуються полімерні суміші типу “Сілол” та “Сіко”. Під час зимового утримання автомобільних доріг впроваджуються соляні технології – сучасний ефективний спосіб за допомогою чистої солі та соляних розчинів попередити утворення ожеледиці, а не вести боротьбу із слизькістю.Найбільший скарб акціонерної компанії – це люди. У дочірніх підприємствах налічується 19 тисяч висококваліфікованих працівників, в тому числі понад 5 тисяч інженерно-технічних працівників з необхідним досвідом роботи та освітою.

Компанія дбає про належні умови праці і відпочинку своїх співробітників та членів їх родин. Так, зокрема, діють галузеві бази відпочинку в кращих рекреаційних зонах України: «Поділля», «Шаян», в гірських районах, «Дорожник», «Вікторія» та дитячі оздоровчі табори на берегах Чорного та Азовського морів.